YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM

Ad Soyad
SAMİ YILDIZ

Web
www.yilkasan.com

Email
info@yilkasan.com

Telefon
2126704647 | 5332117036

Adres
ZİYA GÖKALP MAH ABDULLAH PAŞA CAD NO 34 İKİTELLİ

Geri Dön

Görüntüleme : 24317

Aile Firmamız olan Yıldız Kağıt , 1962 yılında Cağaloğluda Hüseyin Yıldızın kuruculuğunda toptan kağıt satışı ve hurda(atık) kağıt alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. 1990 yılında Yıldız Kağıt San. Tic ve Ltd. Şti. nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlük Görevini üstlenen Sami Yıldız görevini 20 Yıl  devam ettirmiştir.2014 Yılı Yönetim Kurulu Kararı ile Sami Yıldız yeni şirket kurma kararı almıştır. Sami Yıldız ve Ferdi Yıldız ın kurucusu olduğu YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş nin 2015 yılı itibari ile ticari faaliyetleri başlamıştır.

KAĞIT ALIMI

Tamamen selülozdan üretilmiş kağıtlar grubu (1. Hamur)
selüloz ve odun hamurundan üretilmiş kağıt grubu (Gazete ve 3. Hamur)
Atık kağıtla birlikte selülozla karışımdan üretilmiş kağıtlar grubu (Kroma, oluklu mukavva karton)
Selülozdan üretilmiş, geri dönüşüm verimi düşük kağıtlar grubu (Kuşe kağıtlar)
 
 
 
Şirketimiz kendi vasıtaları ile servis verdiği bölgelere hizmet sağlamaktadır. Atık kağıdın tesislerimize teslimi halinde tonaj aranmaksızın kg dahi olsa alınmaktadır. YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş, çevre temizliğine ve düzenine azami titizliği gösterebilmek için toplama işlemini; Yurdumuzda ilk kez uygulanan KONTEYNER sistemini kullanarak, atık kağıdın çıkabileceği her yere boş konteyner ve kompaktör ler yerleştirmekte, bu konteynırları zahmetsiz ve sessizce taşıyabilmek için kancalı kaldırıcılı liftlerle teçhiz edilmiş Konteynır lar ile hizmet vermektedir. Yurt dışında çeşitli örneklerini gördüğümüz bu sistem ile konteynır sadece şoförün kendi koltuğundan kullandığı düğmeler yardımı ile 3 dakika içersinde boş mahalle indirilmekte ve dolu olan alınmaktadır. Gerek yükleme ve gerekse indirme, zaman ve işçilik yönünden tasarruf sağlanmaktadır.

KAĞIT İMHA

Banka, vergi daireleri, resmi ve özel kurumlar , büyük mükellefler, üniversite vb. arşivlerinin ve çeşitli yazılı belgeleri sahamızda bekletilmeden güvenli şekilde imha edilmektedir.Kıymetli evraklarınız parçalama makinesine konveyörden verilen kağıtlar parçalama ünitesinden geçtikten sonra parçalanan kağıtlar el değmeden vakumlu borular yolu ile otomatik balyalama sistemine gider ve yine el değmeden paketlenerek fabrikalara yeni kağıt olmak üzere sevk edilir.
 
about us page image
 
İmha belgesi talep edildiği taktirde tarafınıza verilmektedir

GERİ DÖNÜŞÜM

Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan 'geri  dönüştürülebilir' atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile  hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.
 
Tüketilen  maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle  dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte  yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük  miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar.
 
Atık Malzemelerin hammadde olarak  kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Hurda  kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması hava kirliliğini %74, Su  kirliliğini %35, Su kullanımını %45 azaltabilmektedir. Örneğin bir ton atık  kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 17 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.
 
Atık kağıdın ülke içinde toplanıp kullanılması ile yurt dışından selüloz  ve atık kağıt ithalinin azalması ile mühim ölçüde tasarruf temin edilecektir.  Ayrıca, atık kağıdın toplanması, tasnifi ve nakliyesi dolayısıyla yeni istihdam  sahaları ortaya çıkacaktır.

Yilkasan

Yilkasan

Yilkasan

Yilkasan

Yilkasan

Yilkasan

YILKASAN

YILKASAN

referans

YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM

GSM : 5332117036
WEB :   'www.yilkasan.com'
Mail : info@yilkasan.com
 ''

İletişim

Adres :

  • SARIGAZİ MH. KARAGÖZ SK. No1/9
  • İstanbul - Sancaktepe

Hakkımızda

Sitemizden yeni güncel gelişmeleri takib etmek ve bizi takip etmek için mail adresinizi kaydedebilirsiniz.

İletişim