TOKDEF GENEL MERKEZİNİN AÇILIŞI

TOKDEF’DE YENİLİK VE DEĞİŞİM HIZ KESMİYOR..

İstanbul’da nüfus ve potansiyel açısından ilk 5 il arasında yer alan Tokatlı hemşerilerin en büyük çatı örgütlenmesi Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF, İlhami Özel ve yönetimiyle yenilenen Sancaktepe’deki genel merkezini görkemli bir açılış töreniyle hizmete sundu. İktidarından muhalefetine siyasiler, iş insanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda hemşerinin yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan TOKDEF Genel Başkanı İlham Özel, “Göreve gelirken verdiğimiz tüm sözleri bir bir yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF’te değişim, yeni başkan İlhami Özel ve yönetimiyle hız kesmeden devam ediyor. Sancaktepe’deki yenilenen genel merkezini muhteşem bir açılış töreniyle hemşerilerin hizmetine sunan TOKDEF, birbirinden önemli isimleri ağırladı. İktidarından muhalefetine siyasiler, iş insanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda hemşerinin katıldığı açılış programı Tokatlı hemşerilerin birlik ve beraberlik gücünü gösterdi. Ünlü programcı Turhan Çakır’ın sunumuyla gerçekleşen açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu.

Açılışa katılanlar arasında: Aslen Tokatlı olan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, CHP Parti Meclisi Üyesi Hasan Efe Uyar, Ak Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yasin Ilgar, TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız, İBB Metro AŞ Yönetim Kurulu Başkanvekili Alper Yeğin, İBB İGDAŞ Danışmanı Cafer Aktürk, Küçükçekmece Belediyesi STK’lardan Sorumlu Başkan Danışmanı Galip Özcan, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Muharrem Aydın, CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, CHP Kağıthane İlçe Başkanı Cihan İlim Yeşildağ, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Özgür Erdem, CHP Sancaktepe ve İBB Meclis Üyesi İlknur Ünlü, CHP Sancaktepe Meclis Üyeleri Erdoğan Karip ve Onur Özdemir, CHP Ümraniye ve İBB Meclis Üyesi Sacit Eyüboğlu, CHP Çekmeköy Meclis Üyesi İlhan Bayram, CHP Ümraniye Meclis Üyeleri Şenol Berk, Aysun Şengül, CHP Eyüp Belediye Meclis Üyesi Sema Balcı, Tokat Almus Ataköy CHP Meclis Üyesi Ercan Özen, CHP Kınık Meclis Üyesi İbrahim Özdemir, DEVA Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Mutalip Geçer, Anadolu Ümraniye Tokatlılar Derneği Başkanı Av. Serdar Han, muhtarlar, federasyon üyesi dernek başkanları ve ayrıca bölge federasyon başkan ve yöneticileri ile çok sayıda isim vardı. Açılışa katılamayan çok sayıda hemşeri de gönderdikleri çiçekler ve kutlama mesajlarıyla hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Açılışta konuklarını selamlayan TOKDEF Başkanı İlhami Özel, “Bugün açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran sevgili parti meclisi üyemiz, belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, ilçe başkanlarımız, meclis üyelerimiz, dernek başkanlarımız, yöre halkımız ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 2.5 ay önce seçimle devralmış olduğumuz federasyonumuz için düşündüğümüz projelerimizden birisi olan genel merkezimizin sürekli açık ve faal olacağı sözünü bugün yerine getiriyoruz. 1.5 aylık tadilat ve yenileme süreci bitti. TOKDEF’in yenilenen genel merkezi tüm hemşerilerimizin hizmetinde artık” dedi.

TOKDEF Kadın Kolu Başkanı Nargül Önder ve Gençlik Kollarını temsilen Av. Erdinç Polat da yaptıkları konuşmalarda açılışa katılan konukları selamladılar ve hemşeriler arası birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptılar. Yine TOKDEF Kurucu Başkanı Sefer Duran da duygu yüklü bir konuşma yaparak, “Bugün burada bu birlikteliği sağlayabilmiş isek ne mutlu bize. İlhami Özel başkanım ve TOKDEF’in her zaman yanında olacağız” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Hasan Efe Uyar da konuşmasında TOKDEF’in sıradan bir sivil toplum kuruluşu olmadığını, Tokatlıların aydın ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine bağlı hemşeriler olduğunu kaydetti.

Tokatlı hemşerilerin İstanbul’daki önde gelen temsilcilerinden Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de yaptığı konuşmada, “TOKDEF çok önemli bir yapı. Bizler bu yapının içerisinde büyüdük ve bu yapıdan enerji aldık. TOKDEF bizlere emek verdi. Bizler de bundan sonra birlik ve beraberliğimiz için TOKDEF’e güç vereceğiz. TOKDEF yönetimini kutluyorum ve tüm çalışmalarında yanlarında olup destek vereceğimi buradan bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Ayyıldız da konuşmasında, TOKDEF’in yenilen genel merkezinin bölgemize ve hemşerilere hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Büyükşehirlerde yaşanan sıkıntıları aşmanın yolunun STK’lardan geçtiğini kaydeden Ayyıldız, “10 yılı düşünüyorsanız ağaç, 100 yılı asrı düşünüyorsanız insan yetiştirin sözünden hareketle inanıyorum ki bu yapılar da geleceğimize gençlerimize ve insanlarımıza hizmet verecekler ve yarınlara yatırım yapacaklardır” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Özgür Karabat da yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını hemşerilere iletti. “Biz Tokatlılar İstanbul’da nüfus potansiyeli açısından ilk 5 ilden bir tanesiyiz” diyen Karabat, “Elbette ki derneklerimiz ve hemşerilerimiz doğduğumuz yöreye sahip çıkmak için gerekeni yapıyorlar. Şunu açıkça söylemeliyim ki sadece doğduğumuz yerlere edğil yaşadığımız yerlere de katkı sunmamız gerekir. Yaşadığımız yer Sancaktepe ise oraya, Avcılar ise oraya… Tokatlı’nın pozitif değerlerini İstanbul’da buluşturmamız gerekiyor. Tokatlı çalışkandır, Tokatlı dürüsttür, bilime inanır ve Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gider. Dolayısı ile bu değerlerle İstanbul’a her zaman sahip çıkın. Gün birlik olma ve birlikte mücadeleyi büyütme günüdür. Artık ayrı gayrı yok ve yapacak çok işimiz var. Ülkemizin bizden beklentileri çok. Bizler gönlü zengin olan hoşgörülü hemşerileriz. Bu kentte barışı ve huzuru tesis etmek için hepimize önemli görevler düşüyor. Bu ülkede huzurun ve barışın teminatı ve temsilcisi Tokatlılardır. TOKDEF sadece bir hemşeri derneği değil önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Ben bu milletin seçtiği bir vekil olarak her zaman yanınızda olup destekçiniz olacağım” şeklinde konuştu.

Açılış programında daha sonra yenilenen genel merkezin açılış kurdelası kesildi ve hemşeriler yöresel halk oyunları eşliğinde hoşca vakit geçirdi. Gün boyu açılışa katılan konuklarını ağırlayan TOKDEF genel merkezinde Başkan İlhami Özel ve yönetim kurulu üyeleri misafirleriyle ilgilendiler. Başkan İlhami Özel, “Fiziki mekan olarak belki yerimiz biraz dar olabilir ama gönlümüz her zamanki gibi geniş ve kapılarımız herkese sonuna kadar açık” dedi.