TOKDEF ve BAĞLI DERNEKLER deprem bölgelerine yardım organizasyonu

Bütün insanlık ayakta, deprem bölgesine yardım seferberliği sürüyor. STK’ların örnek dayanışması da tarihe geçiyor. Tokatlı hemşerilerin birlik ve beraberlik adreslerinden Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF de yardım TIR’ları ve yöneticileri ile bölgede.

Bütün ülke ve millet olarak ayakta olduğumuz Kahramanmaraş Elbistan ve Pazarcık merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki deprem felaketlerinin ardından 10 ilimizin etkilendiği bölgeye akın akın yardımlar ve ekipler adeta yağıyor. 85 milyon yurttaşımızın ve bütün dünya milletlerinin teyakkuzda olduğu deprem bölgesi için bütün kurumların yanı sıra sivil toplum kuruluşları da büyük çaba ve gayret sarf ediyor. Tokatlı hemşerilerin İstanbul’daki en organize sevil toplum örgütlenmesi Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF de depremzedeler için adeta seferber olmuş durumda.
Afetin yaşandığı ilk günden itibaren bölgeye başta su, gıda ve giyecek olmak üzere çok sayıda yardım TIR’ını organize ederek gönderen TOKDEF, hafta sonu da yöneticilerle birlikte yeni bir TIR’ını daha Hatay ve İskenderun bölgesine uğurladı. TOKDEF üyesi dernek ve iş insanlarının destekleriyle toplanan yardımlar büyük bir dayanışma örneği ile insan zinciri oluşturularak TIR’lara yüklendi ve umutla bölgeye sevk edildi. Başından sonuna yapılan tüm çalışmaların bizzat içerisinde olan TOKDEF Genel Başkanı İlhami Özel ve bazı yöneticiler de hafta sonu çıkan yardım TIR’ına eşlik etmek üzere deprem bölgesine intikal etti.
“Bu acı hepimizin, bu yaraları birlikte saracağız” diyen TOKDEF Genel Başkanı İlhami Özel, “En zor günlerden geçiyoruz. İlk andan itibaren güzel bir dayanışma örneği sergileyen bütün milletimize teşekkür ediyorum. Bütün derneklerimiz, iş insanlarımız, yaşlısından gencine tüm halkımız afet bölgesine yardım için elinden ne geliyorsa yaptı, yapmaya devam ediyor. Elele vereceğiz, birlik olacağız. Dayanışmayı daha da büyüteceğiz. Yeniden ayağa kalkmak zorundayız. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın. Depremde hayatını kaybeden canlara yüce Allah’tan rahmet, yakınları ve tüm halkımıza sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.
kaynak:http://www.yerelgazete.com.tr/tokatli-hemserilerden-dayanisma-ornegi/