TOKDEF / ZORUNLU AÇIKLAMA

TOKDEF / ZORUNLU AÇIKLAMA
 
 
Değerli Başkanlarım,
 
Son zamanlarda sosyal medya ve bazı whatsapp yazışmalarında Federasyonumuzun ismi maksatlı olarak kullanılarak paylaşımlar ve yorumlar yapılmaktadır.
 
2017 yılında yaptığımız Olağan Genel Kurul öncesindeki  Federasyon Başkanı ve beraberinde bir kaç arkadaşımızın kişisel hırslarına yenik düşerek kurumu yıpratmaya çalışmakta olduğunu görmekteyiz. 
 
Bu çirkin davranışların farkındalığını bilen bileşenlerimiz ve yönetimimiz bu durumu  sabır ve sükunetle takip etmektedir. 
 Yapılan bu çirkin hareketleri ; bileşenlerimiz ve yönetimimiz olarak ,görev yaptıkları kuruma ihanet, saygısızlık ve nezaketsizlik çerçevesinde değerlendirmekteyiz.
 
Bahsi geçen önceki dönem Federasyon Başkanımız ,bir sosyal medya paylaşımında dernekler arası iletişimin olmadığından bahsetmektedir.
Burada tek doğru olan bir şey vardır.
Soruyorum, siz hiç önceki dönem Federasyon başkanımızın köy dernek başkanını veya yöneticilerini tanıyor musunuz ? Hiç bir faaliyette etkin rolde olduklarını gördünüz mü ?
Bu arkadaşımız o kadar tahammülsüz olmalı ki TOKDEF Başkanlar adına oluşturduğumuz Whatsapp grubundan,grubun oluşturulduğu gün ayrılmıştır.
Zaman zaman dernek başkanlarımızın kendisini arayıp faaliyetlerine davet etmesine rağmen olumsuz yanıtlar vermiştir.
Arı kovanına çomak sokmak beyhude bir çabadır.
Bileşenlerimiz birlik beraberlik ve uyum içerisinde ilişkilerini geliştirerek faaliyetlerine devam etmektedir.Bu yapılan çirkinlikleri şiddetle KINIYORUZ !
 
*
 
Değerli Başkanlarım,
Göreve geldiğimizden bu güne seçim öncesi ve seçim süreçlerinde siyasi partileri ziyaretlerimiz olmuştur.
Bir örneği söylendiği gibi 21.02.2019 tarihinde Sarıyer CHP İlçe Başkanlığına yapılmıştır.
Ziyaretin tarihi önemlidir. Belediye Meclis üyeleri listeleri kesinleştikten sonra yapılmıştır.
Bir art niyetimiz söz konusu olsaydı defalarca oraya ziyaret gerçekleştirirdik.
 
Ziyaretimizin çıkış sebebi ve oluş şekli  ;
 
Bildiğiniz gibi önceki dönem Federasyon Başkanımız ve beraberindeki bir kaç arkadaşımız Federasyonumuz bilgisi dışında siyasi partileri ziyaret ettiklerini sosyal medyadan görüyor veya duyuyoruz.Seçim sürecinde hiç bir hemşehrimizin siyasi çalışmalarına, adaylaşma çabalarına zarar vermemek adına bu ziyaretlerini sukunetle izledik.Sessiz kaldık.
En çok sorulan soru şuydu :  ‘’Bu arkadaşlar hangi sıfatla bu ziyaretlerini gerçekleştiriyorlardı ?’’
Kimi zaman TOKDEF Yönetimi olduklarını, kimi zamanda TOKDEF eski yöneticisi olduklarını söyleyerek ziyaret yaptıkları açıklaması tarafımıza iletiliyordu.
Bu arkadaşlarımız Sarıyer CHP İlçeye de bir ziyaret gerçekleştiriyor iki hemşehrimizin Belediye meclis üyesi aday adayı olduğu yerde bir aday ismi öneriyor.
Bu davranışta kurum geleneklerine ve hiç bir etik çerçeveye sığmıyor.Bu durumu da şiddetle KINIYORUZ.
 
Tüm bu yaşananlar üzerine 20 Şubat 2019 tarihinde Sarıyer CHP İlçe Başkanını arayarak görüşme talebimi ilettim, ertesi gününe randevulaştık.
Sarıyer CHP İlçe Başkanı ile genel olarak görüşmemizin özü ;
-Her hangi bir şart ve koşul için gelmedik.
- Hiç bir şart ve koşul kazanmaktan daha önemli olamaz.
- Ziyaretimiz o arkadaş olmasın,bu olsun şeklinde de anlaşılmasın.
-Maksadımız tanışmak,kurumumuzu tanıtmak.
Bizim ziyaretimizden önce bilgimiz dışında İlçeye TOKDEF ismi kullanılarak ziyaret gerçekleştirenler olmuş bu ziyaret kuruma saygısızlıktır.Nezaket dışıdır.
‘’Şayet TOKDEF eski yöneticileri adına yapılmış bir ziyaret ise, mevcut yönetimimin bilgisinin olup olmadığı ve ziyarette bulunmayışının sorgulanmaması da bir başka nezaketsizliktir.’’dedik, hoş sohbet ve sıcak karşılanma ile oradan ayrıldık.
 
Ertesi günü Sarıyer CHP İlçe Başkanı tarafından arandım.
Ziyaretimde gösterdiğim üslubum,tarzım,siyasi yaklaşımım,hemşehrilerim ile ilgili duygu ve düşüncelerim,nezaketimizden ötürü teşekkür etti.
 
Bu çırpınışları anlıyoruz ki yapmış oldukları bu ziyaretleri şahsımı ve kurumu karalayarak meşrulaştırmaya, canım ne olmuş ki! demeye getirmeye çalışmaktan öte bir şey değildir.
 
Bu çirkin davranışlardan beslenen arkadaşlara verilecek Tavsiyemiz;
‘’Sizlerden sergilediğiniz bu tutumlar için Özür dilemenizi beklemiyoruz! Her insan kendine yakışanı yapar.
Bu kurumda Başkanlık yapmış birisi şunu bilmeli ki kurum içi tartışmalar, kurum içerisindeki organlarda tartışılır.Yapılanın bir art niet  ve cehaletten ibaret olduğu anlaşılmaktadır.
Yapmış olduğunuz bu tür davranışlardan ivedilikle uzaklaşarak toplum vicdanına uygun,örgütlülüğe yakışır davranışlar sergilemeye davet ediyor, yaptıkları paylaşım ve yorumları bileşenlerimizin vicdanına havale ediyoruz.’’
 
Sevgi ve Saygılarımla,
Halil Bakan
TOKDEF Genel Başkanı