TOKAT İLİ  DERNEKLER FEDERASYONU  (TOKDEF)

 

Değerli Hemşehrilerim

Tokat İli Dernekler Federasyonu 17 Nisan 2008 yılında kuruldu.  Tokat iline bağlı ilçe, belde ve köy derneklerinin bir üst çatısını oluşturmak amacı ileTürkiye genelinde bütün Tokat’lılara hitap edebilecek güçlü bir sivil toplum örgütü olmasını sağlamak için kuruldu.
 

Tokat derneklerinin birlik ve beraberliğini sağlamak amacı ile gelenek göreneklerini örf ve adetlerini yaşatabilmek, gerek yardımlaşmada gerek eğitim, gerek kültürel faaliyetlerinde derneklerimizle birlik ve yardımcı olmak.
 

Federasyon derneklerin kurduğu bir tüzel kurum .. Üyeleri de derneklerdir.

Federasyona kişiler değil, dernekler üye olabilirler. Bu nedenle kişilerin şahsı düşünceleri doğrultusunda değil, Tokat ve Derneklerin çıkarları doğrultusunda din, dil, ırk, meshepcilik ve siyasi  ayrımı yapmaksızın insan değerlerini savunan,  derneklere eşit ve paylaşımcı yaklaşan Tokat ilinin çıkarları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren bir kurum olmasını sağlamak.    Birlik ve yardımlaşmadan yana olan gücümüzü her yerde hemşehrilerimizin lehine kullanan  saygın  sivil toplum  örgütü olacağız.
 

 Federasyon komiteler halinde bütün kurum ve kuruluşlara ulaşmak ve bu kurum kuruluşlarla ve dernekler arası koordineli bir şekilde projeler üzerinden  çalışmalar yapmak.

Değerli hemşehrilerim federasyonumuz onbir dernekle kurulmıuş olup, şahsım olarak bende kurucular kurulunda görev yaptım. Şuan üye sayımız  altmışyedi. Tokat merkez ve her ilçeden  derneklerimizle daha da güçleneceğiz. Federasyon gücünü derneklerimizden alacaktır. Federasyon yönetimi olarak hedefimiz Tokat’lıların yoğun bulunduğu illerde temsilcilikler açarak kendilerine ulaşmaktır. Temsilciliklerimizin ilkini Ankara ya açtık. İkinci temsilciliğimiz Ataşehir Temsilciği ve üçüncü temsilciliğimde Avcılar temsilciliği olarak açtık.Tokat için çalışacak ve Tokat’a hizmet etmek isteyen herkese federasyonumuzun kapısı sonuna kadar açık.Ben değil ???  Bizler demeliyiz. Başkan ve yönetimin düşünceleri Dernekleri eşit görerek saygılı, ilkeli, dürüst,  paylaşımcı yöneticilerdir.
 

Tokat tarihi ve kültürünü yaşata bilmek için kültürel etkinlikler yaparak Tokat'ın tanıtımında ve Turizme açılabilmesi için çalışmalar devam edecek. 

Sevdamız Tokat diyen tüm hemşehrilerimize…


Saygılarımla

İlhami ÖZEL

Genel Başkan