TOKDEF SİYASET KOMİSYONU SEÇME VE İŞTİŞARE TOPLANTISI

TOKDEF-Tokat İli Dernekler Federasyonu Siyaset Komisyonu oluşturma ve istişare toplantısını; 05 Şubat 2023 saat: 16:00-19:00 arası Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Yaklaşan seçimler öncesinde, ülkemizin mevcut siyasi atmosferi, yeni fikir kabulleri ve farklı siyasi görüşlerin alınıp, istişarelerin yapıldığı toplantının ev sahipliğini TOKDEF Siyeset Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Destegül TAŞ yaptı. Komisyonun işleyiş ve amaçlarına istinaden slayt gösterİsiyle bilgi aktaran TAŞ, birlik ve beraberliğe vurgu yapan konuşma yaptı.
TOKDEF Genel Başkanı  Sayın İlhami ÖZEL ise konuşmasında :  Ortadoğu karanlığına sürüklenmeye çalışılan ülkemizin, yoksul halkın mücadelesiyle , sınırlarının kanla çizildiğine ve bu emelleri taşıyan dahili harici tehtitlerin heveslerinin başarılı olamayacaklarına vurgu yapıp birlik ve beraberlik konusunda en hassas zamanların içinden geçtiğimizi dile getirdi.
Toplantıya CHP Milletvekili Sayın Özgür KARABAT, Avcılar Belediye Başkanı Sayın Turan HANÇERLİ, İBB Başkan danışmanı Sayın Murat KANTEKİN, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sayın Muharrem AYDIN, CHP Meclis Üyesi  Sayın  İsmail TAN, Milletvekili adayadayları, çeşitli siyasi parti temsilcileri, konfederasyon, federasyon başkanları ve sivil halk katıldı.
TOKDEF Genel Sekreteri  Sayın Veysel  SARAR’ın  başkanlanlığını yaptığı DİVAN oluşturulup , TOKDEF çatısı altında bir ‘’Siyaset Komisyonu’’ oluşturuldu. Verimli geçen bir istişare sonucunda program sonlandırıldı.