TOKAT İLİ DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANLAR 3. İSTİŞARE TOPLANTISI

TOKDEF-Tokat İli Dernekler Federasyonu;
BAŞKANLAR 3, İSTİŞARE TOPLANTISI’nı,
20 Haziran Salı akşamı saat:19:00-23:00 arası Sancaktepe AKSOYLAR Düğün Salonunda gerçekleştirdi.
Tokdef bağlı dernek başkanları, kadın kolları, gençlik kolları ve hemşehrilerimizin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, Tokdef Genel Başkanı Sayın İlhami ÖZEL açılış konuşması yaptı. ÖZEL konuşmasında;
‘’Toplumsal olarak hassas noktalarımızın tartaklandığının, özgür ve laik bir birey olarak, yakın gelecekte bireysel yaşam alanlarımıza nasıl müdahale edileceğinin;  siyaseten ciddi baskılara nasıl zemin hazırlandığının farkındayız.
Sosyal yaşamda, eğitimde, sağlıkta, hukukta yaşanan tüm olumsuzluklar ve baskılar, herkesten çok, hayatı gerçekleriyle algılayan insanlar için; yani bizler için tahammül sınırımızı aşan bir noktaya gelmektedir. Zira bizler hayatını kendi ikballeri doğrultusunda yaşayan, hayata bireysel bakan ''bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın ''diyen bir kültürden gelmiyoruz. Bizim kitabımızda, Haksızlık karşısında susan, haksızlığı yapan kadar suçludur.
Şimdiye kadar gücümüz yettiğince, birçok sosyal çalışmalar yaptık. Güçsüzün gücü, sessizin sesi olmaya çalıştık.
         Gün geldi Depremzedelere koştuk, gün geldi SMA hastası çocuklarımıza koştuk, daha dün seçimlerde demokrasi için koştuk, doğamızı korumak için koştuk ve her ne şartlarda olursa olsun, toplumumuzun kanayan hangi yarası olursa merhem olabilmek için koşmaya devam edeceğiz.
Bizler STK’ lar olarak, birlik ve beraberlik içinde, toplumun aksayan yönlerine ışık tutmaya, elimizden geldiği kadar sorunları çözmeye;  TOKDEF olarak örgütlü gücümüzü arttırmaya, büyümeye devam edeceğiz.
Çünkü biliyoruz ki;
 BİRLİKTEYSEK GÜÇLÜYÜZ’’… şeklinde konuştu.
Tokdef Genel Sekreteri Sayın Veysel SARAR’ın yıllık faaliyet raporunu sunması,
Tokdef Siyaset Komisyonundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet BAYLAN’ın, güncel siyasi ve toplumsal sorunlara değindiği konuşmasının ardından,
Tokdef Projelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Serdal DEMİRCİ, çevre sorununa değindiği görsel sunumunu yaptı.
Ayrıca toplantıda, Tokat Merkeze bağlı GÜNÇALI Köyünde yapılmak istenen maden arama çalışmalarına özellikle dikkat çekilip, toplumsal duyarlılığın arttırılması gerektiği vurgusu yapıldı.
Katılımcılar için açık mikrofon sunularak, söz almak isteyen konuk kürsüye davet edildi ve güncel konulara dair istişareler yapıldı.
Tokdef Genel Başkanı İlhami ÖZEL’in Teşekkür konuşması ile toplantı sona erdi.