TOKAT İLİ DERNEKLER FEDERASYONU HACI BEKTAŞ-I VELİ KÜLTÜR GEZİSİ

Tokat İli Dernekler Federasyonu TOKDEF, onlarca otobüs ve bini aşkın hemşerisiyle Alevi Bektaşi inancının Piri Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli’yi ziyaret etti. Federasyon üyesi dernek başkanları ve yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları ve çok sayıda Tokatlı hemşerinin yoğun katılım gösterdiği gezi programında; Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, müzesi, beştaşlar, delikli taş, Kadıncık Ana gibi yerler ziyaret edildi. Duaların edilip kurbanların kesildiği ziyaretlerde hemşeriler birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Gezinin son bölümünde ise Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde Hacı Bektaş-ı Veli’yi anma etkinliği düzenlendi. TOKDEF Başkan Yardımcısı Veysal Sarar’ın sunumunu yaptığı etkinlikte Alevi-Bektaşi inancında “İncinsen de incitme” diyen bir anlayışın temsilcisi Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli felsefesi ve deyişleri ile semahlar dönüldü. Gezi kapsamında Aşık Mahsuni Şerif’in de kabri ziyaret edilerek dualar edildi.
OKDEF Başkanı İlhami Özel, yaptığı açıklamada; “Tokat İli Dernekler Federasyonu ve bileşenleri ile Pirimiz Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli ziyaretimizi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Programımıza katılan, gönlü bizimle olan, maddi manevi destek olan tüm canlara teşekkür ederim” dedi. TOKDEF olarak Hacıbektaş Belediyesi’ni de ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan İlhami Özel, “Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok adına bizi ağırlayan kıymetli Meclis Üyemiz Hüseyin Yeltürk’e misafirperverlikleri için çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.